עכשיו כבר אפשר לומר, יגעת ומצאת תאמין…

קבלו חידה

איזה הוא השמן, שהיה פופולארי בעולם העתיק במשך אלפי שנים, שמספר המקורות המתארים את סגולותיו הם אינסופיים כמעט, אבל השמן הזה נעלם מן העולם?

ההבנה שיש ביטויים כתובים בתרבויות רבות מלמדת שמדובר על שמן שהיה קיים באופן ממשי, ושמחירו לא יסולא בפז.

חלק מהכתבים כוללים אזהרה מפורשת, שהכנת השמן הזה סודית היא, ואסור לגלות אותה לאף אחד, ויש אפילו פסיפס עתיק שכזה בעין גדי, מתוארך לימי בית שני.

יהיו הסיבות להסתרת הידע, בין אם פוליטיות, כלכליות או דתיות, השמן הזה היה מוצר יעיל, בעל ערך בריאותי גבוה מאד.

מעט הידע שנותר הוביל ועדיין מוביל המונים המחפשים לרקוח את השמן הזה, יש המזהים אותו כשמן שיח אפרסמון ויש הרואים בו תערובת שמנים ותמציות אבל כאלו המכילים בנוסף את שמן האפרסמון (מור) והלבונה. זיהוי שיח האפרסמון המקראי הוא מחקר שממשיך להזין ויכוח בין חוקרים המבקשים להבחין בין הזנים המזוהים כאפרסמון המקראי, כל אחד על פי סגולותיו וכל אחד על פי הדרך להפיק ממנו את המור, בנוסף הם מבקשים לאבחן אם וכיצד ובאיזה יחסים כדאי להרכיב את השמן שייתן את התוצאה הרצויה,

שמן בעל יכולות גבוהות לריפוי מספר רחב של תסמינים, עור, כאב נשימה, ובמקרים מסויימים אפילו מציל חיים. שימוש יומיומי בו היה נחשב כגורם המסייע לשמירה על עור בריא וניחוחו היה לאגדה.

קבוצה של יזמים סקרנים החליטו לרתום את כוחם לפתרון החידה, מתוך עולם של חקלאות ומחקר הם הבינו שההתפתחויות הטכנולוגיות החדשות מאפשרות ניסויים שלא יכלו היו להיערך עד לעידן האחרון. חזונם בשילוב חוקרים מן האקדמיה ונכונות לעשות נסיונות רבים, ובהמשך להתחייבותם להמשיך לחקור את הנושא על מגוון רבדיו – הוביל לפריצת דרך משמעותית בהפקת השמן משיח האפרסמון ,שמירה על מרכיביו וערבובו באופן כזה שיצר את שמן הדביר DVIR, שמן רב תכליתי, לשימוש חיצוני, שיש לו פוטנציאל בשל מרכיביו הידועים כטבעיים ובריאים.

הנסיינים הראשונים של שמן הדביר DVIR שהוא פיתוח חדש המשלב מור הגלעד עם לבונה קדושה, היו החוקרים, היזמים ובני משפחתם, התוצאות מן השימוש הדהימו אותם ועד מהרה השמן התפזר בין קרוביהם ועשה דרכו לאנשים הזקוקים לעזרה בשלל בעיות של עור כמו פסוריאזיס למשל. המונים דיווחו על הקלה משמעותית ואפילו על העלמות מוחלטת של התסמינים, ולא רק לבעיות עור למיניהן, גם לסובלים מכאב ובעיות נשימה, שסיפרו על הקלה מיידית ואפילו שנפטרו מן התסמינים לחלוטין.

ההתיחסות של המשתמשים לשמן הדביר DVIR החדש הובילה את העוסקים במלאכה למסקנות מרחיקות לכת, לתחושותם, המיזם הפך להיות שליחות, ההבנה שהשמן אכן טוב לאדם מחייבת להנגיש אותו לציבור על מנת שיוכל לקבלו, בין אם לעזרה מידית או לשימוש יומיומי מונע, כי אם הטבע ייצר שמן יעיל ובריא שכזה, ישנה חובה מוסרית לבשר אותו לציבור, להודיעו ברבים ולאפשר אותו לכל דורש.

הביקוש ההולך וגובר לשמן הדביר DVIR היה המנוע הדוחף מאחורי ההירתמות של כל העושים במלאכה להגביר את קצב הייצור, מטעים שלמים ניטעו, וגם לראשונה ניטעו בעין גדי בשיתוף הקיבוץ במטרה להשיב את גידול השיח לאדמות בהן גידלו את שיח האפרסמון בתקופת המקרא.

היום, הודות לטכנולוגיה חדשנית, שמן הדביר DVIR מיוצר תחת פיקוח ובאישור משרד הבריאות, ומשווק לשימוש חיצוני לכל דורש, וניתן להשיג אותו באתר הדביר dviroil.com  או אצל מלאכי הדביר הפזורים ברחבי הארץ.